Zakończenie konkursu „Recykling w rękodziele, czyli coś z niczego”

7 czerwca 2015 528 odsłon

28 maja 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 przy ul. Promiennej odbyło się podsumowanie V edycji konkursu „Recykling w rękodziele, czyli coś z niczego”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na możliwość kreatywnego wykorzystania różnorodnych surowców wtórnych. Jego uczestnikami byli uczniowie gimnazjów oraz klas 4, 5 i 6 szkół podstawowych z naszego miasta. Tematem tegorocznej edycji były skarbonki.

Do konkursu zgłosiło prace 82 uczniów. Jury starało się wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem, użyte materiały (zgodność z regulaminem), estetykę wykonania, walory artystyczne oraz pracochłonność. Jury obradowało w następującym składzie: p. Sebastian Kuś, p. Sylwia Baran, p. Karina Koczwara, p. Marta Jasińska-Kumór, p. Bożena Drewniak. Prace konkursowe były oceniane w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazja. Łącznie jury wybrało 6 prac zwycięskich a 3 zostały wyróżnione.

W kategorii „szkoły podstawowe” przyznane zostało jedno wyróżnienie. Otrzymała je Anna Janikowska (Szkoła Podstawowa Nr 8) . Laureatami konkursu w kategorii „szkoły podstawowe” zostali następujący uczniowie: Mateusz Sadowski (Szkoła Podstawowa Nr 5) – I miejsce, Martyna Gorzkowska (Szkoła Podstawowa Nr 5) - II miejsce, Aleksandra Skoczeń (Szkoła Podstawowa Nr 14) - III miejsce. Została również przyznana nagroda specjalna dla Alicji Gos (Szkoła Podstawowa Nr 9).

W kategorii „gimnazja” zostały przyznane dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Jolanta Banasik (Gimnazjum Nr 9) i Patrycja Bzowska (Gimnazjum Nr 3). Laureatami konkursu w kategorii „gimnazja” zostali następujący uczniowie: Andrzej Florczyk (Gimnazjum Nr 1) - I miejsce, Izabela Tempka (Gimnazjum Nr 1) - II miejsce, Tomasz Żurowski (Gimnazjum Nr 2) - III miejsce.

Nagrody ufundowali - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Jaworznie, Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Firma Morigal, Centrum Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Akademia Pana Kleksa”, Dyrektor ZSP Nr 5 Pani Bożena Czerwiec. Organizatorzy konkursu pragną serdecznie podziękować sponsorom za ufundowanie nagród. Dziękujemy również uczniom i nauczycielom za zainteresowanie naszym konkursem i zapraszamy na następną edycję w przyszłym roku.

A.Ż. i M.J.K.