Wycieczka do Fabryki Papieru w Myszkowie

31 stycznia 2012 1 214 odsłon
Dnia 25 stycznia 41 uczniów z klas1b i 2b o profilu technik cyfrowych procesów graficznych oraz klas 3b i 4b o profilu informatyk - specjalizacja grafika komputerowa, uczestniczyli w autokarowej wycieczce edukacyjnej do Fabryki Papieru w Myszkowie. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia całej linii produkcyjnej papieru, główne elementy maszyny papierniczej, sposób przewijania oraz cięcia papieru, a także dowiedzieli się w jaki sposób odbarwiana jest makulatura. Uczniowie także zostali zapoznani z zasadami ważenia, magazynowania i przechowywania wyrobów papierowych. Fabryka Papieru Myszków Sp. z o.o. jest jednym z największych producentów papierów gazetowych i drukowych - przeznaczonego do druku typograficznego jednobarwnych lub wielobarwnych gazet, czasopism i innych druków jednorazowych oraz objętościowych – czyli papieru o dużej pulchności, tj. o dużej grubości przy stosunkowo niewielkiej gramaturze. Papier ten znajduje zastosowanie przy drukowaniu książek, szczególnie tam, gdzie przy małej liczbie stronic, chcemy, aby książka prezentowała się pokaźnie. Obecnie zakład produkuje papier z makulatury o różnych gramaturach.